מגזין עזריאלי| לכל הכתבות
לייף סטייל
כל קניה היא אמנות: יריד המעצבים מגיע לקניון איילון

כל קניה היא אמנות: יריד המעצבים מגיע לקניון איילון

בתאריכים 9-10 באוקטובר יתקיים יריד Made in shenkar בקניון אילון כחלק מהרצון להפיץ את בשורת העיצוב הישראלי

ארז מור קרמיקה  2016
כלי קרמיקה של הסטודנט ארז מור (צילום: מכללת שנקר)​

החיבור בין קניות לבין אמנות הוא לא חדש ואפילו די מתבקש. יש שיגידו שבחירת המוצר הנכון, בזמן המתאים ובמחיר המשתלם ביותר שמור לאמנים בלבד וכמובן שגם בכיוון ההפוך המשוואה עובדת היטב.

יצירה אמנותית נועדה להימכר ולהיטמע בלב לבה של האנושות. ההשראה הזאת הובילה להקמתה של קבוצת Younique (שגיאת האיות במקור) שמורכבת מסטודנטים ממחלקות שונות במכללת שנקר ומונה מעל ל-70 סטודנטים, מעצבים ואומנים, היוצרים אומנות ועיצוב ישראלי במיטבם.

עם התרחבות הקבוצה נפתח מיזם ירידי "Made in Shenkar" שהוקם במטרה לשמש במה ייחודית ומעניינת להצגת יצירות הסטודנטים, לקידום יוצרים מוכשרים בתחילת דרכם וכן לאפשר לציבור חשיפה לעיצוב ישראלי. ביריד ימכרו תכשיטים, ציורים, כלי בית מעוצבים, אקססוריז, בגדים ותערוכת כיסאות של המחלקה לעיצוב תעשייתי.


גבריאלה ברוך עיצוב תכשיטים

קשת של הסטודנטית גבריאלה ברוך (צילום: מכללת שנקר)​

במכללת שנקר ישנן שבע מחלקות מתחום העיצוב והשאיפה שלנו היא שסטודנטים מכלל המחלקות יקיימו שיתופי פעולה בתחומים שונים ויצרו דברים מרהיבים שישימו את העיצוב הישראלי על המפה", אומרת מור זוהר, אחראית אירועי תרבות וקשרי חוץ באגודת הסטודנטים שנקר ומובילת הפרויקט.

אחת הסטודנטיות בקבוצה, גבריאלה ברוך, שנה ב' במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, מספרת כי היא מקפידה להכין תכשיטים מחומרים שהשימוש המקורי שלהם תם. "במקום לזרוק לפח אני מנקה ועושה בהם שימוש חוזר. את החומרים אני מעבדת ומחזירה לשימוש בתצורת חומרי גלם בשיתוף עמותת "אנוש" כפר סבא. כך שענידת התכשיט הנה תרומה אקולוגית וחברתית גם יחד".

בתאריכים 9-10 באוקטובר יתקיים יריד Made in shenkar עם חברי קבוצת Younique לקניון אילון כחלק מהרצון להפיץ את בשורת העיצוב הישראלי.


שיר מוזס סטודנטית לעיצוב אופנה 2

שיר מוזס סטודנטית לעיצוב אופנה

שיר מוזס סטודנטית לעיצוב אופנה
שיר מוזס סטודנטית לעיצוב אופנה
 cake1_grande


dome2_grande

DSC_0069


DSC_0226_grande
DSC_0239_grande
jusi.138


אדיר יעקובי עיצוב תעשייתי

ארטיקים סבונים
ארטיקים מסבון (צילום: מכללת שנקר)​מור זוהר עיצוב טקסטיל 2

מור זוהר עיצוב טקסטיל

רז עומר עיצוב תעשייתי
עציצים של הסטודנט רז עומר (צילום: מכללת שנקר)